Configuration Split (8.x-1.9) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Export
hu: Exportálás

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Modules
hu: Modulok

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: ID
hu: Azonosító

en: Default status
hu: Alapértelmezés szerinti állapot

en: Active
hu: Aktív

en: Database
hu: Adatbázis

en: Advanced
hu: Haladó

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Folder
hu: Mappa

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Current status
hu: Jelenlegi állapot

en: Themes
hu: Sminkek

en: Storage
hu: Tárolás

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Deactivate
hu: Tiltás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Config
hu: Beállítás

en: Exported
hu: Exportált

en: Missing required data for configuration: %config
hu: Kötelező adat hiányzik %config konfigurációhoz
