Configuration Views (2.0.0-rc2) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Name
id: Nama

en: Views
id: View

en: Page
id: Halaman

en: Recipients
id: Penerima

en: Vocabulary name
id: Nama kosakata

en: Contains
id: Mengandung

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Apply
id: Terapkan

en: Menus
id: Menu

en: Form
id: Formulir

en: empty
id: kosong

en: Offset
id: Letak

en: contains
id: mengandung

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Is empty (NULL)
id: adalah kosong (NULL)

en: not empty
id: tidak kosong

en: Ends with
id: Diakhiri dengan

en: begins
id: mulai

en: ends
id: diakhiri

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Style name
id: Nama gaya

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Contact forms
id: Formulir kontak

en: Is not empty (NOT NULL)
id: tidak kosong (Not Null)

en: Comment type
id: Tipe komentar

en: Asc
id: Urutan turun

en: Text formats and editors
id: Format teks dan editor

en: Date and time formats
id: Format tanggal dan waktu

en: Custom block library
id: Perpustakaan blok tersuai

en: Comment types
id: Tipe-tipe komentar
