Configuration Views (2.1.2) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Tag
ar: وسم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Views
ar: الرؤى

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page
ar: الصفحة

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Vocabulary name
ar: اسم المعجم

en: Contains
ar: يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Argument
ar: وسيط

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Shortcuts
ar: الاختصارات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Menus
ar: القوائم

en: Form
ar: نموذج

en: empty
ar: فارغ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: contains
ar: يحتوي على

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Starts with
ar: يبدأ بـ

en: Is empty (NULL)
ar: فارغ (NULL)

en: not empty
ar: غير فارغ

en: Ends with
ar: ينتهي بـ

en: begins
ar: يبدأ

en: ends
ar: ينتهي

en: View name
ar: اسم الرؤية

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Style name
ar: اسم النمط

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Contact forms
ar: إستمارات التواصل

en: Is not empty (NOT NULL)
ar: غير فارغ (NOT NULL)

en: Comment type
ar: نوع التعليق

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Date and time formats
ar: تنسيقات التاريخ والوقت

en: Comment types
ar: أنواع التعليقات
