consent management (1.0.1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: History
uk: Історія

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: Send
uk: Надіслати

en: Example
uk: Приклад

en: here
uk: тут

en: Authored on
uk: Створено

en: Revert
uk: Відновити

en: The message has been sent.
uk: Повідомлення було надіслано.

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Custom date format
uk: Власний формат дати

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Policy
uk: Поведінка

en: Policies
uk: Політики

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
