Consumers (8.x-1.17) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Logo
sv: Logotyp

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Consumer
sv: Konsument

en: Consumers
sv: Konsumenter

en: Default translation
sv: Förvald översättning

en: A flag indicating whether this is the default translation.
sv: En flagga som indikerar huruvida detta är den förvalda översättningen eller ej.

en: Declare all the consumers of your API
sv: Deklarera alla konsumenter av ditt API

en: Register and configure the decoupled consumers to your API.
sv: Registrera och konfigurera de frikopplade konsumenterna till ditt API.

en: Create new Consumer entities
sv: Skapa nya konsumententiteter

en: Administer Consumer entities
sv: Administrera konsumententiteter

en: Delete Consumer entities
sv: Ta bort konsumententiteter

en: Edit Consumer entities
sv: Redigera konsumententiteter

en: View Consumer entities
sv: Visa konsumententiteter

en: Is this consumer 3rd party?
sv: Är denna konsument tredje part?

en: Is this the default consumer?
sv: Är detta standardkonsumenten?
