Consumers (8.x-1.24) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Active
ar: نشط

en: Logo
ar: الشعار

en: Authentication
ar: المصادقة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Default translation
ar: الترجمة الافتراضية

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ar: علامة منطقية تحدد ما إذا كانت هذه هي الترجمة الافتراضية.
