Contacts (2.0.0) - en to pl translation catalogue (151 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Log
pl: Dziennik

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Login
pl: Zaloguj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: root
pl: główny

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Icon
pl: Ikona

en: Add
pl: Dodaj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Notes
pl: Notatki

en: Layout
pl: Układ

en: Total
pl: Razem

en: Subscriptions
pl: Subskrypcje

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Contact
pl: Kontakt

en: Create
pl: Utwórz

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Never
pl: Nigdy

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Roles
pl: Role

en: Mode
pl: Tryb

en: Merge
pl: Połącz

en: Computed
pl: Obliczono

en: Customer
pl: Klient

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Members
pl: Członkowie

en: General
pl: Ogólne

en: Color
pl: Kolor

en: Role
pl: Rola

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Rows
pl: Wiersze

en: Provides
pl: Udostępnia

en: Profile
pl: Profil

en: Operation
pl: Czynność

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: You
pl: Ty

en: Add Block
pl: Dodaj blok

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: roles
pl: role

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Excluded
pl: Wykluczone

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Information
pl: Informacja

en: Simple
pl: Prosto

en: Blocks
pl: Bloki

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Index
pl: Indeks

en: Form
pl: Formularz

en: Add Section
pl: Dodaj Sekcję

en: Duplicates
pl: Duplikaty

en: My account
pl: Moje konto

en: Date of Birth
pl: Data urodzenia

en: Add relationship
pl: Dodaj relację

en: Columns
pl: Kolumny

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Family
pl: Rodzina

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Person
pl: Osoba

en: User Role
pl: Rola użytkownika

en: Go back
pl: Wróć

en: About
pl: O stronie

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Credentials
pl: Kwalifikacje

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Configure @block
pl: Konfiguruj @block

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Organisation
pl: Organizacja

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Alternatives
pl: Alternatywy

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Context name
pl: Nazwa kontekstu

en: Middle name(s)
pl: Drugie imię (imiona)

en: Generational
pl: Pokolenie

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Edit profile type
pl: Edycja typu profilu

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Source Field
pl: Pole źródłowe

en: Geolocation
pl: Geolokacja

en: Group membership
pl: Członkostwo grupy

en: The layout has been saved.
pl: Szablon został zapisany.

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: Are you sure you want to archive %label?
pl: Czy na pewno zarchiwizować %label?

en: %label has been archived.
pl: Zarchiwizowano %label.

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Remove section
pl: Usuń sekcję

en: Caption for the table
pl: Podpis tabeli

en: Table details
pl: Szczegóły tabeli

en: Summary title
pl: Tytuł podsumowania

en: Table description
pl: Opis tabeli

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
pl: Dostarcza dodatkowych szczegółów na temat tabeli dla poprawienia jej dostępności.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Context assignments
pl: Przypisanie kontekstu

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
pl: Tytuł semantycznie powiązany z twoją tabelą dla poprawienia jej dostępności

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pl: encja @entity_type with z polem @field_name %value już istnieje.

en: Add person
pl: Dodaj osobę

en: Configure section
pl: Konfiguruj sekcję

en: Edit layout for %label
pl: Edytuj układ dla %label

en: The layout override has been saved.
pl: Nadpisany układ został zapisany.

en: The changes to the layout have been discarded.
pl: Zmiany w układzie zostały odrzucone.
