Contacts (2.2.0) - en to te translation catalogue (60 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Register
te: నమోదు చెయ్యు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Email address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Log
te: చిట్టా

en: Last updated
te: చివరి తాజాకరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Login
te: ప్రవేశించుము

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Search
te: వెతుకు

en: Message
te: సందేశం

en: Weight
te: భారం

en: root
te: మూలం

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Summary
te: సారాశం

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: Add
te: చేర్చు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Total
te: మొత్తం

en: User
te: వాడుకరి

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Contact
te: సంప్రదించు

en: Create
te: సృష్టించు

en: All
te: అన్నీ

en: Logo
te: చిహ్నం

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Address
te: చిరునామా

en: General
te: సాధారణ

en: Color
te: రంగు

en: Maximum length
te: గరిష్ఠ పొడవు

en: Rows
te: వరుసలు

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: People
te: ప్రజలు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Information
te: సమాచారం

en: My account
te: నా ఖాతా

en: Account
te: ఖాతా

en: About
te: గురించి

en: User account
te: వాడుకరి ఖాతా

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి

en: Table details
te: పట్టిక వివరాలు
