Contacts (2.2.1) - en to fa translation catalogue (108 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Log
fa: گزارش

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: root
fa: ریشه

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Archive
fa: آرشیو

en: Icon
fa: شمایل

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Layout
fa: آرایش

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Subscriptions
fa: اشتراک ها

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Logo
fa: آرم

en: Never
fa: هیچوقت

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Mode
fa: سبک

en: Computed
fa: محاسبه شده

en: Customer
fa: مشتری

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: General
fa: عمومی

en: Color
fa: رنگ

en: Role
fa: نقش

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Provides
fa: فراهم می‌کند

en: Profile
fa: نمایه

en: Operation
fa: عملکرد

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Gender
fa: جنسیت

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: You
fa: شما

en: Add Block
fa: افزودن بلوک

en: People
fa: افراد

en: Parent term
fa: واژه والد

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Relationships
fa: روابط

en: Relationship
fa: رابطه

en: Apply
fa: تایید

en: Information
fa: اطلاعات

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Index
fa: شاخص

en: Form
fa: فرم

en: User Roles
fa: نقش‌های کاربر

en: Duplicates
fa: تکراری ها

en: My account
fa: حساب من

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Account
fa: حساب

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: About
fa: درباره

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Save and add another
fa: ذخیره و اضافه کردن یکی دیگر

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Change password
fa: تغییر گذرواژه

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه
