Contacts (3.3.1) - en to lt translation catalogue (85 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Register
lt: Registruotis

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Log
lt: Įrašas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Login
lt: Prisijungti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Summary
lt: Įžanga

en: Archive
lt: Archyvas

en: Icon
lt: Piktograma

en: Add
lt: Pridėti

en: Path
lt: Kelias

en: Region
lt: Sritis

en: Notes
lt: Pastabos

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Total
lt: Iš viso

en: Subscriptions
lt: Prenumeratoriai

en: User
lt: Narys

en: Continue
lt: Tęsti

en: Email
lt: El. paštas

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Create
lt: Kurti

en: Block
lt: Blokas

en: Logo
lt: Logotipas

en: Never
lt: Niekada

en: Roles
lt: Rolės

en: Role ID
lt: Rolės ID

en: Mode
lt: Būdas

en: Merge
lt: Sujungti

en: Customer
lt: Klientas

en: Address
lt: Adresas

en: General
lt: Bendras

en: Color
lt: Spalva

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Rows
lt: Eilutės

en: Profile
lt: Profilis

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: Phone number
lt: Telefono numeris

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Display Name
lt: Rodomas vardas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: You
lt: Jūs

en: Add Block
lt: Pridėti bloką

en: People
lt: Žmonės

en: Parent term
lt: Tėvinis terminas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Relationships
lt: Ryšiai

en: Relationship
lt: Ryšys

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Blocks
lt: Blokai

en: Manage fields
lt: Valdyti laukelius

en: Index
lt: Indeksas

en: Form
lt: Forma

en: My account
lt: Mano erdvė

en: Add relationship
lt: Pridėti sąryšį

en: Columns
lt: Stulpeliai

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Account
lt: Paskyra

en: About
lt: Apie

en: User account
lt: Nario erdvė

en: Save and add another
lt: Išsaugoti ir pridėti kitą

en: Edit link
lt: Redagavimo nuoroda

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Archived
lt: Suarchyvuota

en: Manage display
lt: Laukelių atvaizdavimas

en: View mode
lt: Peržiūros būsena

en: Manage form display
lt: Valdyti formos atvaizdavimą

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID
