Contacts (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (136 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Log
sv: Logg

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: root
sv: rot

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Archive
sv: Arkiv

en: Icon
sv: Ikon

en: Add
sv: Lägg till

en: Path
sv: Sökväg

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Total
sv: Totalt

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: Logo
sv: Logotyp

en: Never
sv: Aldrig

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Roles
sv: Roller

en: Mode
sv: Läge

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Customer
sv: Kund

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: General
sv: Allmän

en: Color
sv: Färg

en: Role
sv: Roll

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Rows
sv: Rader

en: Provides
sv: Tillhandahåller

en: Profile
sv: Profil

en: Operation
sv: Funktion

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Authored on
sv: Författad

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: You
sv: Du

en: Add Block
sv: Lägg till block

en: Parent term
sv: Ovanliggande term

en: roles
sv: roller

en: Changed
sv: Ändrad

en: Relationships
sv: Relationer

en: Relationship
sv: Relation

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Simple
sv: Enkel

en: Blocks
sv: Block

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Index
sv: Förteckning

en: Form
sv: Formulär

en: User Roles
sv: Användarroller

en: Add Section
sv: Lägg till sektion

en: My account
sv: Mitt konto

en: Add relationship
sv: Lägg till relation

en: Columns
sv: Kolumner

en: Offset
sv: Kompensera

en: Family
sv: Familj

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: User Role
sv: Roll för användare

en: Go back
sv: Tillbaka

en: About
sv: Om

en: Member
sv: Medlem

en: Certificate number
sv: Certifikatnummer

en: User account
sv: Användarkonto

en: Form mode
sv: Formulärläge

en: Credentials
sv: Referenser

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Configure @block
sv: Konfigurera @block

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: You need at least one field before you can configure your table settings
sv: Du behöver åtminstone ett fält innan du kan konfigurera dina inställningar för tabellen

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
sv: Aktivera Drupals "klistrade" tabellrubriker (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
sv: (Effekten för klistrade rubriker kommer inte att vara aktiverat för förhandsgranskningen nedan, endast på den riktiga utmatningen.)

en: - All -
sv: - Alla -

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Alternatives
sv: Alternativ

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Clear all filters
sv: Rensa alla filtreringar

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Group membership
sv: Gruppmedlemskap

en: The layout has been saved.
sv: Layouten har sparats.

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Individual
sv: Individuell

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Caption for the table
sv: Överskrift för tabellen

en: Table details
sv: Detaljer för tabell

en: Summary title
sv: Titel för sammanfattning

en: Table description
sv: Beskrivning av tabell

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
sv: Tillhandahåll ytterligare detaljer om tabellen för att öka tillgängligheten.

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Context assignments
sv: Tilldelning av sammanhang

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
sv: Ett @entity_type med @field_name %value finns redan.

en: Add person
sv: Lägg till en person

en: The layout override has been saved.
sv: Åsidosättandet av layouten har sparats.
