Contacts Events (8.x-1.1) - en to lt translation catalogue (143 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Private
lt: Privatus

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Subject
lt: Tema

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Age
lt: Amžius

en: Description
lt: Aprašymas

en: Public
lt: Vieša

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Cost
lt: Savikaina

en: Quantity
lt: Kiekis

en: Last updated
lt: Paskutinis atnaujinimas

en: Last Updated
lt: Atsakymas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: Overview
lt: Apžvalga

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Message
lt: Žinutė

en: Weight
lt: Svoris

en: Category
lt: Kategorija

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: General settings
lt: Pagrindinės nuostatos

en: Back
lt: Atgal

en: Terms and Conditions
lt: Taisyklės

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Summary
lt: Įžanga

en: Maximum age
lt: Maksimalus amžius

en: Icon
lt: Piktograma

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: Path
lt: Kelias

en: Manage
lt: Valdyti

en: Notes
lt: Pastabos

en: Event
lt: Įvykis

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Text
lt: Tekstas

en: Total
lt: Iš viso

en: User
lt: Narys

en: Continue
lt: Tęsti

en: Email
lt: El. paštas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Active
lt: Aktyvus

en: Submitted
lt: Pateikta

en: Block
lt: Blokas

en: Page
lt: Puslapis

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Overridden
lt: Perrašyta

en: N/A
lt: N/D

en: Price
lt: Kaina

en: Customer
lt: Klientas

en: Amount
lt: Suma

en: Address
lt: Adresas

en: State
lt: Etapas

en: Code
lt: Kodas

en: By
lt: Sukūrė

en: Payment
lt: Mokėjimas

en: Payments
lt: Mokėjimai

en: General
lt: Bendras

en: Day
lt: Diena

en: Table
lt: Lentelė

en: Events
lt: Įvykiai

en: Upcoming events
lt: Artėjantys įvykiai

en: Other
lt: Kiti

en: Email subject
lt: El. pašto tema

en: First name
lt: Vardas

en: Class
lt: Klasė

en: Argument
lt: Parametras

en: Clone
lt: Klonuoti

en: Expose
lt: Eksponuoti

en: Operator
lt: Operatorius

en: Order
lt: Tvarka

en: Close
lt: Uždaryti

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Confirmation
lt: Patvirtinimas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Pending
lt: Laukiama

en: Accepted
lt: Priimti

en: Changes have been saved.
lt: Pakeitimai išsaugoti.

en: Days
lt: Dienos

en: Red
lt: Raudona

en: Reference
lt: Nuoroda

en: Billing address
lt: Mokėtojo adresas

en: Balance
lt: Balansas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Refund
lt: Grąžinta

en: Standard
lt: Standartinis

en: Purple
lt: Violetinė

en: Complete
lt: Baigta(s)

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Pink
lt: Rožinė

en: Form
lt: Forma

en: Order ID
lt: Užsakymo ID

en: Global
lt: Globalus

en: Green
lt: Žalia

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Orange
lt: Oranžinė

en: year(s)
lt: metai

en: Context
lt: Kontekstas

en: 1 year | @count years
lt[0]: @count metai
lt[1]: @count metai
lt[2]: @count metų

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Print
lt: Spausdinti

en: Transaction mode
lt: Pervedimo būdas

en: About
lt: Apie

en: Reports
lt: Ataskaitos

en: Started
lt: Pradėta

en: Total paid
lt: Viso sumokėta

en: Charge
lt: Apmokestinta

en: Void
lt: Negaliojantis

en: Yellow
lt: Geltona

en: Current user
lt: Dabartinis narys

en: Dashboard
lt: Darbastalis

en: Finished with an error.
lt: Baigta su klaida.

en: Total price
lt: Viso kaina

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Compact
lt: Glaustai

en: Date and time
lt: Data ir laikas

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Date type
lt: Datos tipas

en: Unit price
lt: Vieneto kaina

en: Order number
lt: Užsakymo numeris

en: Order balance
lt: Užsakymo balansas

en: Choose the type of date to create.
lt: Pasirinkite kuriamos datos tipą.
