Contacts Events (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (126 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Age
ar: العمر

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Cost
ar: كلفة

en: Quantity
ar: الكمية

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Maximum age
ar: العمر الأقصى

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Path
ar: المسار

en: Manage
ar: تسيير

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Overridden
ar: متجاوز

en: N/A
ar: غير موجود

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: By
ar: بواسطة

en: General
ar: عام

en: Day
ar: باليوم

en: Table
ar: جدول

en: Events
ar: الفعاليات

en: Upcoming events
ar: الفعاليات القادمة

en: Other
ar: آخر

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Argument
ar: وسيط

en: Clone
ar: استنساخ

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Order
ar: الترتيب

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Pending
ar: معلّق

en: Reference
ar: مرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Standard
ar: معياري

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Complete
ar: تام

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Form
ar: النموذج

en: Order ID
ar: المعرف ID للطلب

en: Global
ar: عالمي

en: Blue
ar: أزرق

en: Available
ar: متوفّر

en: Context
ar: السياق

en: 1 year | @count years
ar[0]: سنة واحدة
ar[1]: أقل من سنة
ar[2]: سنتان
ar[3]: @count سنوات
ar[4]: @count سنة
ar[5]: @count سنة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Print
ar: الطباعة

en: About
ar: حول

en: Reports
ar: التقارير

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Order balance
ar: رصيد الطلب

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Add @bundle
ar: إضافة @bundle

en: Choose the type of date to create.
ar: أختر نوع التاريخ الذي تريد إنشائه
