Content Editing Messages (8.x-1.0) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Error
ur: خرابی

en: Warning
ur: انتباہ

en: Text format
ur: متن کی آرائش
