Content Model Documentation (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Page
ar: الصفحة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: Asc
ar: تصاعدي
