Content Model Documentation (1.0.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: unlimited
ar: غير محدود

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
