Content Model Documentation (1.0.8) - en to pl translation catalogue (64 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: Project
pl: Projekt

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Notes
pl: Notatki

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Revisions
pl: Wersje

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Transition
pl: Przejście

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Document
pl: Dokument

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Language code
pl: Kod języka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Cardinality
pl: Liczność

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
