Content Model Documentation (1.0.8) - en to sl translation catalogue (28 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Submit
sl: Pošlji

en: Operations
sl: Operacije

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Help
sl: Pomoč

en: Default
sl: Privzeto

en: View
sl: Prikaži

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Page
sl: Stran

en: Published
sl: Objavljeno

en: Revisions
sl: Različice

en: Field name
sl: Ime polja

en: Field type
sl: Tip polja

en: Authored by
sl: Avtor

en: Authoring information
sl: Podatki o avtorju

en: Workflow
sl: Potek dela

en: Revert
sl: Povrni

en: Revisions for %title
sl: Različice za %title

en: Revision
sl: različice

en: Language code
sl: Koda jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite povrniti različico iz %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati različico iz %revision-date?

en: Machine name
sl: Strojno ime
