Content Model Documentation (1.0.8) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Project
sv: Projekt

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: Created
sv: Skapad

en: Page
sv: Sida

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Revisions
sv: Versioner

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authoring information
sv: Författarinformation

en: unlimited
sv: obegränsad

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Entity
sv: Objekt

en: Revert
sv: Återställ

en: Transition
sv: Övergång

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Document
sv: Dokument

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Translatable
sv: Översättningsbar

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Maximum depth
sv: Största djup

en: Module name
sv: Modulnamn

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Config
sv: Konfiguration

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Required field
sv: Obligatoriskt fält

en: Asc
sv: Stigande

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
