Content Model Documentation (1.0.9) - en to am translation catalogue (29 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Translatable
am: መተርጎም ይሚችል

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Required field
am: የግዴታ መስክ
