Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to be translation catalogue (48 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Value
be: Значэнне

en: Type
be: Тып

en: Actions
be: Дзеянні

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: View
be: Праглядзець

en: Notes
be: Заўвагі

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Page
be: Старонка

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Revisions
be: Версіі

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Fields
be: Палі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Details
be: Падрабязна

en: Filters
be: Фільтры

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Key
be: Ключ

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Workflow
be: Плын працы

en: Entity
be: Сутнасць

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Translatable
be: з магчымасцю пераклада

en: Language code
be: Код мовы

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Machine name
be: Машынная назва

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Bundle
be: Набор

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Required field
be: Патрабаванае поле
