Content Model Documentation (1.0.9) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
