Content Model Documentation (1.0.9) - en to cs translation catalogue (56 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: Project
cs: Projekt

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Notes
cs: Poznámky

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Revisions
cs: Revize

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: Authored by
cs: Autor

en: Details
cs: Detaily

en: Desc
cs: Sestupně

en: Filters
cs: Filtry

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Key
cs: Klíč

en: unlimited
cs: neomezené

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Translatable
cs: Přeložitelný

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Module name
cs: Název modulu

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Required field
cs: Povinné pole

en: Asc
cs: Vzestupně
