Content Model Documentation (1.0.9) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Filters
da: Filtre

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authoring information
da: Forfatter

en: Key
da: Nøgle

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Revert
da: Gendan

en: Transition
da: Overgang

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Document
da: Dokument

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Translatable
da: Kan oversættes

en: Language code
da: Sprogkode

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Maximum depth
da: Maksimumdybde

en: Module name
da: Modulnavn

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Entity type
da: Entity-type

en: Config
da: Konfigurér

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: Asc
da: Stigende

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
