Content Model Documentation (1.0.9) - en to el translation catalogue (57 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: View
el: Προβολή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Desc
el: Φθί

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Key
el: Κλειδί

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Required field
el: Απαιτούμενο πεδίο

en: Asc
el: Αύξ
