Content Model Documentation (1.0.9) - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Page
eo: Paĝo

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Details
eo: Detaloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Filters
eo: Filtroj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Translatable
eo: Tradukebla

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Required field
eo: Postulata kampo

en: Asc
eo: kreske
