Content Model Documentation (1.0.9) - en to fi translation catalogue (61 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Project
fi: Projekti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: Created
fi: Luotu

en: Page
fi: Sivu

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Fields
fi: Kentät

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Key
fi: Avain

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Transition
fi: Sivunsiirto

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Translatable
fi: Käännettävissä

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Maximum depth
fi: Enimmäissyvyys

en: Module name
fi: Moduulin nimi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Bundle
fi: Paketti

en: Config
fi: Asetukset

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Required field
fi: Pakollinen kenttä

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
