Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to gl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Actions
gl: Accións

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Help
gl: Axuda

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Notes
gl: Notas

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Created
gl: Creado

en: Page
gl: Páxina

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Revisions
gl: Revisión

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Details
gl: Detalles

en: Filters
gl: Filtros

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Key
gl: Clave

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Entity
gl: Entidade

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Translatable
gl: Traducible

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Cardinality
gl: Cardinalidade

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Config
gl: Configuración

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Required field
gl: Campo necesario
