Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to gu translation catalogue (31 entries)

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Details
gu: વિગતો

en: Key
gu: ચાવી

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Translatable
gu: અનુવાદયોગ્ય

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Module name
gu: મોડ્યુલ નામ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Required field
gu: આવશ્યક ક્ષેત્ર
