Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to he translation catalogue (66 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Project
he: פרוייקט

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Notes
he: הערות

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: Created
he: נוצר

en: Page
he: דף

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Details
he: פרטים

en: Desc
he: יורד

en: Filters
he: מסננים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Key
he: מפתח

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Transition
he: מעבר שקפים

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Translatable
he: ניתן לתרגום

en: Language code
he: קוד השפה

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Maximum depth
he: עומק מקסימלי

en: Module name
he: שם מודול

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Cardinality
he: כמות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Config
he: קונפיג

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Required field
he: שדה נדרש

en: Asc
he: סדר עולה

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
