Content Model Documentation (1.0.9) - en to hr translation catalogue (49 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Actions
hr: Akcije

en: Description
hr: Opis

en: Project
hr: Projekt

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Created
hr: Stvoreno

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Revisions
hr: Revizije

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Authored by
hr: Autor

en: Details
hr: Detalji

en: Desc
hr: Silazno

en: Filters
hr: Prečistači

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Key
hr: Ključ

en: Workflow
hr: Tijek

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Module name
hr: Naziv modula

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Required field
hr: Nužno polje

en: Asc
hr: Uzlazno
