Content Model Documentation (1.0.9) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Fields
is: Svæði

en: Authored by
is: Höfundur

en: Details
is: Nánar

en: Filters
is: Síur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Revision
is: Útgáfa

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Module name
is: Einingarnafn

en: - Select -
is: - Velja -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
