Content Model Documentation (1.0.9) - en to jv translation catalogue (44 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Created
jv: Digawé

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Fields
jv: Field

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Details
jv: Lengkapé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Key
jv: Kunci

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Required field
jv: Mbutuhaké field

en: Asc
jv: Urut Maju
