Content Model Documentation (1.0.9) - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Page
mr: पान

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Authored by
mr: लेखक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Translatable
mr: अनुवादक्षम

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
