Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to ne translation catalogue (33 entries)

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Description
ne: विवरण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Help
ne: सहयोग

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: View
ne: दृश्य

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Field type
ne: क्षेत्र को किसिम

en: Authored by
ne: लेखक

en: Details
ne: विस्तृत

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Revision
ne: संशोधन

en: Translatable
ne: अनुवादित

en: Language code
ne: भाषा संकेत

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -

en: Bundle
ne: पोका

en: Required field
ne: आवश्यक क्षेत्र
