Content Model & Site Documentation (1.0.9) - en to nl translation catalogue (65 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Key
nl: Sleutel

en: unlimited
nl: ongelimiteerd

en: Entity
nl: Entiteit

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Transition
nl: Overgang

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Translatable
nl: Vertaalbaar

en: Language code
nl: Taalcode

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Maximum depth
nl: Maximale diepteniveau

en: Module name
nl: Modulenaam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Config
nl: Instellen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: Asc
nl: Oplopend

en: Field not found
nl: Veld niet gevonden

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Select workflow
nl: Kies workflow

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Workflow Type
nl: Workflow-type
