Content Model Documentation (1.0.9) - en to oc translation catalogue (56 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: Filters
oc: Filtres

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Key
oc: Clau

en: unlimited
oc: illimitat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Transition
oc: Transicion

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Maximum depth
oc: Prigondor maximala

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Required field
oc: Camp obligatòri
