Content Model Documentation (1.0.9) - en to sr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Operations
sr: Операције

en: Value
sr: Вредност

en: Type
sr: Tип

en: Description
sr: Опис

en: Edit
sr: Измени

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Default
sr: Подразумевано

en: View
sr: Преглед

en: ID
sr: ИД

en: Created
sr: Направљено

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Field name
sr: Назив поља

en: Field type
sr: Tип поља

en: Sort by
sr: Сортирај по

en: Changed
sr: Промењен

en: Translatable
sr: Преводљив

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: Entity type
sr: Тип ентитета

en: Bundle
sr: Пакет

en: Required field
sr: Обавезно поље
