Content Planner (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (73 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Actions
nl: Acties

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: View
nl: Weergeven

en: States
nl: Statussen

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Calendar
nl: Kalender

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Color
nl: Kleur

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mrt

en: Apr
nl: apr

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Display Options
nl: Weergave-opties

en: Add Content
nl: Inhoud toevoegen

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Configure Block
nl: Blok configureren

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Add @type
nl: @type toevoegen

en: Legend
nl: Legenda

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Extra Settings
nl: Extra instellingen

en: Select workflow
nl: Kies workflow

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Previous State
nl: Vorige staat

en: Content Planner
nl: Inhoudsplanner

en: Content Planner sections
nl: Inhoudsplannersecties

en: Content Calendar
nl: Inhoudskalender
