Content Planner (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (63 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Actions
it: Azioni

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Logs
it: Log

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: View
it: Visualizza

en: States
it: Stati

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: User ID
it: ID utente

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Published
it: Pubblicato

en: Calendar
it: Calendario

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Color
it: Colore

en: Filters
it: Filtri

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Changed
it: Modificato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Configure Block
it: Configura Blocco

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione
