Content Planner (8.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (66 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Actions
fa: عملکردها

en: Quantity
fa: تعداد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Label
fa: برچسب

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Calendar
fa: تقویم

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Color
fa: رنگ

en: Filters
fa: فیلترها

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Dashboard
fa: میزکار
