Content Planner (8.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Search
id: Pencarian

en: Logs
id: Catatan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Node ID
id: ID Node

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: View
id: Lihat

en: States
id: Status

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Calendar
id: Kalender

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Color
id: Warna

en: Filters
id: Filter

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Configure Block
id: Konfigurasi Blok

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Publishing status
id: Status penerbitan
