Content Synchronization (3.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: No log messages available.
da: Ingen logbeskeder til rådighed.

en: Parents
da: Overordnede ord

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Archive
da: Arkiv

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Active
da: Aktiv

en: Welcome
da: Velkommen

en: Custom
da: Tilpasset

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Location
da: Lokation

en: Severity
da: Grad

en: Count
da: Antal

en: Referrer
da: Henviser

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Synchronize
da: Synkronisér

en: Import content
da: Importér indhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: close
da: luk

en: Uses
da: Bruger

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: The file could not be uploaded.
da: Filen kan ikke uploades.

en: Filter log messages
da: Filtrér meddelelser

en: You must select something to filter by.
da: Du skal vælge, hvad du vil filtrere efter.

en: The directory %directory is not writable.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Recent log messages
da: Seneste logmeddelelser

en: Import all
da: Importér alle

en: @count new | @count new
da[0]: @count ny
da[1]: @count nye

en: @count changed | @count changed
da[0]: @count ændret
da[1]: @count ændret

en: @count removed | @count removed
da[0]: @count fjernet
da[1]: @count fjernet

en: View differences
da: Vis forskelle

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
da: Kunne ikke udtrække indholdet af tar-filen. Fejlmeddelelsen er <em>@message</em>

en: Here is your configuration:
da: Her er din konfiguration:

en: Completed @current step of @total.
da: Trin @current af @total afsluttet.

en: @count renamed | @count renamed
da[0]: @count omdøbt
da[1]: @count omdøbt

en: Allowed types: @extensions.
da: Tilladte typer: @extensions.

en: Filename: %name
da: Filnavn: %name

en: Configuration archive
da: Konfigurationsarkiv

en: @source_name to @target_name
da: @source_name til @target_name
