Content Synchronizer (3.0.6) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Development
de: Entwicklung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Archive
de: Archiv

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: type
de: Typ

en: status
de: Status

en: Error
de: Fehler

en: Created
de: Erstellt

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: operations
de: Operationen

en: id
de: ID

en: Changed
de: Geändert

en: About
de: Über

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: A Gettext Portable Object file.
de: Eine Gettext Portable Object Datei.

en: View entity
de: Entität anzeigen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Edit entity
de: Entität bearbeiten

en: [@key/@count] - "@label" - @status
de: [@key/@count] - „@label“ - @status
