Contest (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Place
nl: Plaats

en: Name
nl: Naam

en: Terms and Conditions
nl: Algemene voorwaarden

en: Terms & Conditions
nl: Algemene voorwaarden

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: View
nl: Weergeven

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Date Format
nl: Datumnotatie

en: Custom
nl: Aangepast

en: Count
nl: Aantal

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Frequency
nl: Frequentie

en: here
nl: hier

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Other
nl: Andere

en: Operation
nl: Bewerking

en: City
nl: Plaats

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Clear
nl: Wissen

en: Results
nl: Resultaten

en: Once
nl: Eénmaal

en: Province
nl: Provincie

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Language code
nl: Taalcode

en: About
nl: Over

en: Notification
nl: Melding

en: Places
nl: Plaatsen

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Pick
nl: Selecteer

en: -Select-
nl: -Selecteer-

en: Delete form
nl: Formulier verwijderen
