Contest (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: Place
ro: Loc

en: Name
ro: Nume

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: View
ro: Afişează

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Host
ro: Gazdă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Count
ro: Contor

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: here
ro: aici

en: End
ro: Sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: Operation
ro: Operație

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: Clear
ro: Elimină

en: Results
ro: Rezultate

en: Yearly
ro: Anual

en: Language code
ro: Codul limbii

en: About
ro: Despre

en: Notification
ro: Notificare

en: Admin
ro: Administrator

en: Pick
ro: Alege

en: -Select-
ro: -Selectează-
