Context (8.x-4.0-beta2) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: Menu
ar: القائمة

en: Theme
ar: حلة

en: Block
ar: الصندوق

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Filter
ar: انتقاء

en: Add condition
ar: إضافة شرط

en: Conditions
ar: الشروط

en: Condition
ar: شرط

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Delete block
ar: احذف الصندوق

en: Context
ar: السياق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Weight for @block block
ar: وزن الصندوق @block

en: Region for @block block
ar: منطقة الصندوق @block

en: Filter by block name
ar: تصفية الصناديق حسب الاسم

en: Page with blocks
ar: صفحة مع صناديق
