Context (8.x-4.0-beta2) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Theme
tr: Tema

en: Block
tr: Blok

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Add condition
tr: Koşul ekle

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Condition
tr: Koşul

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Delete block
tr: Blok sil

en: Select theme
tr: Tema seç

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Add context
tr: Bağlam ekle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Section class
tr: Bölüm sınıfı

en: Uses
tr: Kullanım

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Reactions
tr: Tepkiler

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Weight for @block block
tr: @block bloğu için ağırlık

en: Region for @block block
tr: @block bloğu için bölge

en: Place block
tr: Blok yerleştir

en: Select the region where this block should be displayed.
tr: Bu bloğun görüntüleneceği bölgeyi seçin.

en: Filter by block name
tr: Blok adına göre süz

en: Enter a part of the block name to filter by.
tr: Süzme ölçütü olarak blok adının bir parçasını girin.

en: Page with blocks
tr: Blok içeren sayfa

en: No blocks available.
tr: Kullanılabilir blok yok.

en: Are you sure you want to remove the %label block?
tr: %label bloğunu kaldırmak istediğinizden emin misiniz?
