Context (8.x-4.0-beta1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: منو

en: Theme
fa: پوسته

en: Block
fa: بلوک

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Filter
fa: فیلتر

en: Add condition
fa: افزودن شرط

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Condition
fa: شرط

en: Configure block
fa: پیکربندی بلوک

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Delete block
fa: حذف بلوک

en: Context
fa: زمینه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Weight for @block block
fa: وزن بلوک @block

en: Region for @block block
fa: ناحیه برای بلوک @block
