Context (8.x-4.0-beta5) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Theme
ro: Temă

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Filter
ro: Filtru

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Conditions
ro: Condiții

en: Condition
ro: Condiție

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Negate
ro: Neagă

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Delete block
ro: Şterge blocul

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Uses
ro: Foloseşte

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: Weight for @block block
ro: Greutatea blocului @block

en: Region for @block block
ro: Regiunea blocului @block

en: Place block
ro: Plasează bloc

en: Select the region where this block should be displayed.
ro: Selectați regiunea unde doriți afișarea blocului

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
ro: Un nume unic pentru această instanță de bloc. Trebuie să fie alfanumerice și separate cu caractere de subliniere.

en: Filter by block name
ro: Filtrare după numele blocului

en: Enter a part of the block name to filter by.
ro: Introduceți o parte a numelui blocului după care să se facă filtrarea.

en: Page with blocks
ro: Pagină cu blocuri

en: No blocks available.
ro: Niciun bloc disponibil.
